Novinky

Macron oznámil dodanie rakiet a bômb Ukrajine. Nemôžeme nechať Rusko vyhrať, povedal

0 0

2024-01-17 08:08:48 – (SITA.sk)

Francúzsky prezident Emmanuel Macron oznámil, že plánujú dodať Ukrajine viac rakiet dlhého doletu a bômb. Ako povedal počas utorkovej tlačovej konferencie, Francúzsko sa chystá dodať zhruba 40 rakiet dlhého doletu a „niekoľko stoviek bômb, na ktoré čakajú naši ukrajinskí priatelia“.

Macron vycestuje na Ukrajinu

Macron oznámil, že na budúci mesiac vycestuje na Ukrajinu a dokončí bezpečnostnú dohodu s vládou v Kyjeve. Ruské víťazstvo podľa neho oslabí medzinárodný poriadok založený na pravidlách a ruským susedom znemožní život. „Nemôžeme nechať Rusko vyhrať a nesmieme to urobiť,“ poznamenal francúzsky prezident.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/macron-oznamil-dodanie-rakiet-a-bomb-ukrajine-nemozeme-nechat-rusko-vyhrat-povedal/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.