Novinky

Intenzívne ruské útoky viedli na Ukrajine k výrazne zvýšenému počtu civilných obetí, tvrdí OSN

0 0

2024-01-17 21:10:30 – (SITA.sk)

Ruské intenzívne raketové a dronové útoky voči Ukrajine z ostatných týždňov značne zvýšili počet civilných obetí v decembri, pričom viac ako 100 ľudí zomrelo a takmer 500 utrpelo zranenia.

Niektoré hlásenie čakajú na overenie

V novej správe na to upozorňuje misia Organizácie Spojených národov (OSN) na monitorovanie ľudských práv na Ukrajine, podľa ktorej sa minulý mesiac zvýšil počet civilných obetí o 26,5 percenta. Niektoré hlásenia čakajú na overenie, čiže zvýšenie môže byť aj vyššie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vedúca monitorovacej misie OSN Danielle Bell uviedla, že civilné obete v roku 2023 neustále klesali, „ale vlna útokov koncom decembra a začiatkom januára tento trend násilne prerušila“.

Potvrdilo sa viac ako…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/intenzivne-ruske-utoky-viedli-na-ukrajine-k-vyrazne-zvysenemu-poctu-civilnych-obeti-tvrdi-osn/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.