Novinky

Zatiaľ čo iní hovoria o znížení sadzieb, Centeno z ECB signalizuje pokrok v inflácii

0 0


Mario Centeno, guvernér Bank of Portugal.

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

Inflácia v eurozóne sa uberá správnym smerom, povedal v utorok guvernér portugalskej centrálnej banky Mario Centeno napriek tomu, že jeho kolegovia v Rade guvernérov Európskej centrálnej banky v posledných dňoch zažili jastrabie tóny.

“Zameriavame sa na strednodobú infláciu, nezameriavame sa na februárovú infláciu a trajektória je momentálne veľmi pozitívna,” povedal Centeno pre CNBC na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose.

“Nehovorím, že prestrelenie je možné, ale nepotrebujeme urobiť viac, ako je potrebné, aby sa inflácia v strednodobom horizonte dostala na 2 percentá.”

„Zostávame závislí na údajoch, takto tvoríme naše rozhodnutia… Jedným z najväčších úspechov ECB v poslednej dobe je ukotvenie očakávaní inflácie v strednodobom horizonte na úrovni 2 %, a to preto, že sme dôveryhodní, máme aby to tak zostalo,“ povedal Centeno.

Inflačné tlaky sa stali domácimi, pričom väčšina šokov, ktoré vyvolali prudký nárast inflácie, ustúpila, dodal.

Prichádza deň po guvernérovi rakúskej centrálnej banky a členovi ECB Robertovi Holzmannovi povedal, že údaje v posledných týždňoch ukázal „opačným smerom“, než by sa zvyčajne hovorilo o znížení úrokových sadzieb. Povedal tiež, že je možné, že tento rok nedôjde k žiadnym škrtom, na rozdiel od očakávaní trhu.

Toto je aktuálna správa, vráťte sa sem neskôr.


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/16/as-others-quash-rate-cut-talk-ecbs-centeno-flags-inflation-progress.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.