Novinky

Kmeň Korowai zabíja ľudí posadnutých démonmi a zje ich

0 0


Papuánsky kmeň Korowai žije v hustej džungli na juhovýchode indonézskej provincie Papua na ostrove Nová Guinea. Až do 70. rokov nevedeli, že okrem nich existujú aj iní ľudia.

Korowai sú často nazývaní „poslednými kanibalmi na Zemi“, pretože stále praktizujú jedenie svojho vlastného druhu. A nie kvôli hladu, ale čisto z rituálnych dôvodov.

Korowaiský spôsob života aj po takmer 50 rokoch kontaktu s vyspelou civilizáciou stále zostáva takmer primitívny. Stále lovia len s lukom a šípmi a nenosia takmer žiadne oblečenie. A ich zvyky spôsobujú šok a zmätok medzi svetovou komunitou.

Zvedaví nadšenci sa z času na čas odvážia navštíviť papuánske kmene, ktoré nie sú k cudzincom nijako zvlášť ústretové a niektorým sa medzi nimi podarí aj nejaký čas žiť, pozorujúc ich spôsob života.

Minulý rok žil jeden taký dobrodruh Drew Binski medzi kmeňom Momuna, susedmi Korowai. A povedali mu niečo zaujímavé o praktizovaní kanibalizmu Korowai.

“Dozvedel som sa, že Korowai nejedia ľudí pre potešenie alebo pre ich nutričnú hodnotu,” vysvetlil. „Je to jednoducho forma trestu. Ak niečo ukradneš, budeš upálený na hranici a zjedený.”

Korowai tiež veria, že ľudské telá môže posadnúť zlý démon zvaný hakua, ktorý človeka „zožerie“ zvnútra a premení ho na čarodejníka.

Korowai veria, že záhadné úmrtia, ako napríklad choroby, sú spôsobené Hakua alebo zlými démonmi, ktorí majú ľudskú podobu,“ vysvetlil Drew. „Hovorí sa, že Hakuovia sa prezliekajú za priateľov alebo rodinných príslušníkov v snahe získať si dôveru domorodcov, aby ich mohli neskôr zabiť.

„Tradícia Korowai je zjesť každého, koho nájdu Hakua. Deje sa tak na ochranu členov kmeňa. Pre nich je to súčasť justičného systému založeného na pomste.“

Stáva sa to takto: Po neprirodzenej smrti niekoho šaman alebo medicinman z kmeňa študuje telo zosnulého a potom pomocou špeciálnych rituálov nájde osobu, ktorej telo posadol démon hakua.

Verí sa, že aby sa predišlo ďalším neprirodzeným úmrtiam v kmeni, musí byť táto posadnutá osoba zabitá. Kmeň ho kolektívne zabije a potom zje jeho telo.

V tomto prípade príslušníci kmeňa posadnutého nezabijú, aby ho potrestali. Rituálna vražda je vnímaná ako akt milosrdenstva, ktorý oslobodzuje posadnutých spod moci vnútorného démona.

„Konzumáciou haqua kmeň verí, že ničí zlého ducha a bráni mu spôsobovať ďalšie škody. Zabitie haqua sa považuje za slávnostný a nevyhnutný akt vykonaný na ochranu a blaho komunity.“

Telo je zjedené takmer celé, nejedia sa len vlasy, nechty a pohlavné orgány. Deťom mladším ako 13 rokov je zakázané jesť mäso posadnutého hakua, pretože sú považované za príliš slabé a hrozí im, že sa sami stanú posadnutými.

Nie je známe, či Korowai čelia nepríjemným následkom kanibalizmu, ako je priónová choroba Kuru medzi iným kmeňom Papuánskych predkov.

Kuru je spôsobené akumuláciou infekčných, nesprávne poskladaných proteínov nazývaných prióny v nervovom systéme. Choroba sa šíri prostredníctvom kanibalizmu infikovaného tkaniva (tj keď jedinec zje ľudské tkanivo infikovaného jedinca).

Originál článok: https://anomalien.com/korowai-tribe-kills-people-possessed-by-demons-and-eats-them/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.