Novinky

To fakt? Toľko ročných platov dostane penzista za celé obdobie na dôchodku

0 0

2024-01-16 18:54:28 – (SITA.sk)

Počas celého obdobia na penzii dostane priemerne zarábajúci muž na Slovensku dôchodkové dávky v sume dvanástich čistých ročných platov.

Rubrika To fakt?

Vyplýva to zo správy Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD), ktorá zohľadnila povinný dôchodkový systém bez dobrovoľného sporenia. Ženy žijú a poberajú dôchodok v priemere dlhšie ako muži. Žena s priemerným zárobkom dostane 13-násobok svojho ročného platu, aký mala pred odchodom do penzie.

Českí dôchodcovia a dôchodkyne sú v porovnateľnej situácii ako…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vofinanciach/to-fakt-tolko-rocnych-platov-dostane-penzista-za-cele-obdobie-na-dochodku/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.