Novinky

Sociálna poisťovňa vypláca mesačne 18-tisíc tehotenských dávok, najlepšie zarábajúcim ženám idú stovky eur

0 0

2024-01-16 07:21:14 – (SITA.sk)

Sociálna poisťovňa vyplatila za január až november minulého roka takmer 200-tisíc tehotenských dávok. Týchto dávok vyplácala poisťovňa vlani priemerne 18,1 tisíca mesačne.

Kedy vzniká nárok na tehotenskú dávku?

Priemerná výška tehotenskej dávky pritom v novembri minulého roka dosiahla 226,50 eura. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

Tehotenskú dávku zaviedla vláda Igora Matoviča od apríla 2021. Nárok na tehotenskú dávku vznikne žene od začiatku 27. týždňa pred očakávaným dňom pôrodu, teda po…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vofinanciach/socialna-poistovna-vyplaca-mesacne-18-tisic-tehotenskych-davok-najlepsie-zarabajucim-zenam-idu-stovky-eur/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.