Novinky

Lavína v Západných Tatrách strhla dvoch lyžiarov, svedkovia natočili desivé video

0 0

2024-01-15 16:42:26 – (SITA.sk)

Skupinka lyžiarov odtrhla v sobotu 13. januára lavínu v Západných Tatrách pod Tromi kopami. Dvoch z nich zviezla dolu žľabom. Ako informovala TV Joj vo svojej reportáži na stránke Noviny.sk, svedkovia udalosti informovali Horskú záchrannú službu (HZS).

„Podľa videa usudzujeme, že dvaja ľudia boli strhnutí touto lavínou, neboli zasypaní a vyviazli bez zranení. Túto informáciu máme len od svedkov. Veríme, že to všetko dopadlo bez problémov,“ informoval Martin Bešinský zo Strediska lavínovej prevencie HZS.

Zároveň vysvetlil, ako k tomu mohlo dôjsť. Ten svah bol prelyžovaný viacerými ľuďmi a, bohužiaľ, v tomto konkrétnom prípade niekto trafil takzvaný hotspot, kde tá pokrývka je oslabená a odtrhol lavínu,“ ozrejmil Bešinský.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/lavina-v-zapadnych-tatrach-strhla-dvoch-lyziarov-svedkovia-natocili-desive-chvile-video/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.