Novinky

Elon Musk chce väčšiu kontrolu nad Teslou, usiluje sa o 25 % hlasovacích práv

0 0


Elon Musk, výkonný riaditeľ spoločnosti Tesla Inc., počas diskusie pri krbe o rizikách umelej inteligencie s Rishi Sunakom, britským premiérom, ktorý nie je na obrázku, v Londýne vo štvrtok 2. novembra 2023.

Tolga Akmen | Bloomberg | Getty Images

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla a SpaceX Elon Musk, ktorý vlastní aj sociálnu sieť X (predtým známu ako Twitter), v pondelok uviedol, že chce mať okolo 25 % hlasovacích práv v jeho biznise s elektrickými vozidlami.

Musk už vlastní približne 13 %. Teslaalebo približne 411 miliónov akcií z 3,19 miliardy akcií spoločnosti v obehu, ako sa uvádza v poslednom finančná prihláška za tretí štvrťrok 2023.

Je to veľký podiel, najmä ak to vezmeme do úvahy Musk predal svoje akcie v Tesle za desiatky miliárd dolárov v roku 2022, z veľkej časti na financovanie 44 miliárd dolárov pákového odkúpenia Twitteru.

Teraz Musk hľadá ešte väčšiu kontrolu nad Teslou.

konkrétne Musk napísal v pondelok“Je mi nepríjemné, aby som z Tesly stal lídrom v oblasti AI a robotiky bez toho, aby som mal ~25% kontrolu hlasov. Dosť na to, aby som bol vplyvný, ale nie natoľko, aby som sa nedal zvrhnúť.”

„Pokiaľ to tak nie je, radšej by som vyrábal produkty mimo Tesly,“ povedal výkonný riaditeľ miliardára na X.

“Zdá sa, že nechápete, že Tesla nie je jeden startup, ale tucet. Stačí sa pozrieť na deltu medzi tým, čo Tesla robí a GM. Pokiaľ ide o samotné vlastníctvo akcií, ktoré je dostatočnou motiváciou, Fidelity a ďalší majú podobné podiely ako ja. Prečo sa neukážu do práce?”

Tesla neodpovedala okamžite na žiadosť o komentár.

Muskov príspevok bol v rozpore s poznámkami, ktoré predtým uviedol, že Tesla je už dôležitou spoločnosťou v oblasti umelej inteligencie a robotiky a jej hodnota závisí od jej schopností v týchto oblastiach.

V apríli 2022 Musk predpovedal počas Výnosy Tesly za prvý štvrťrok hovoria že humanoidný robot spoločnosti,…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/16/elon-musk-wants-more-control-of-tesla-seeks-25percent-voting-power.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.