Novinky

Zárobky začnú až po zostavení veľkých bánk

0 0


Obchodníci pracujú v pondelok 27. júna 2022 na burze cenných papierov v New Yorku (NYSE) v New Yorku v USA.

Michael Nagle | Bloomberg | Getty Images

Táto správa je z dnešného CNBC Daily Open, nášho nového bulletinu o medzinárodných trhoch. CNBC Daily Open prináša investorom informácie o všetkom, čo potrebujú vedieť, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Ako to, čo vidíš? Môžete sa prihlásiť na odber tu.

Čo dnes potrebujete vedieť

Banky naštartujú zisk
Štyri veľké banky na Wall Street oznámili v piatok zisk.
JPMorgan Chase odštartovali veci nižšou štvrtou štvrtinou zisk ako platilo a Poplatok 2,9 miliardy dolárov v súvislosti s prevzatím niektorých regionálnych bánk vládou v minulom roku. Citigroup ohlásil a Štvrťročná strata 1,8 miliardy USD, pričom zároveň oznámila, že bude rúbať 10 % svojej pracovnej sily. Bank of America čistý zisk za štvrtý štvrťrok klesol o viac ako 50 % v porovnaní s predchádzajúcim rokomzatiaľ čo Wells Fargo nahlásené vyššie štvrťročné zárobky ale varoval pred nižšími úrokovými výnosmi v tomto roku.

Pozitívny signál inflácie?
Neočakávané pokles veľkoobchodných cien indikovaná inflácia by mohla definitívne klesať. Ministerstvo práce index cien výrobcov v decembri klesol o 0,1 %, v porovnaní s nárastom o 0,1 %, ktorý zaznamenali ekonómovia v prieskume Dow Jones. Údaje PPI merajú infláciu z pohľadu výrobcu alebo výrobcu.

Trhy počas týždňa rástli
Modrý čip Priemyselný priemer Dow Jones v piatok stratil viac ako 100 bodov, ale uzavrel 0,3 % za týždeň vyššie. The S&P 500 a Nasdaq uzavreli deň takmer na rovnakej úrovni, pričom tiež skončili vyššie za týždeň. Trhy prečkali začiatok výsledkovej sezóny a nečakaný pokles cien výrobcov. európske akcie skončil vyššieale akcie britskej luxusnej firmy Burberry klesol o 7 % po varovaní o zisku.

Čínsky skeptik vyhral voľby na Taiwane
Zvíťazil Taiwančan Lai Ching-te prezidentské voľby na ostrove…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/15/stock-markets-earnings-dont-start-until-the-big-banks-report.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.