Novinky

Veľká šanca, že USA tento rok prijmú zákony o stablecoinoch, hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Circle

0 0


Snímka urobená v Londýne ukazuje pozlátené suvenírové kryptomeny, bitcoiny a ethereum mince usporiadané vedľa obrazovky zobrazujúcej obchodný graf, 8. mája 2022.

Justin Tallis | Afp | Getty Images

Generálny riaditeľ spoločnosti Circle, ktorá stojí za populárnymi stablecoinmi USD Coin, vidí veľkú šancu, že zákony pre emitentov stablecoinov, ako je on sám, prejdú v roku 2024.

Stablecoiny, ktoré umožňujú obchodníkom vstúpiť a vystúpiť z kryptomien, predstavujú trh v hodnote 135,3 miliardy dolárov – ale z väčšej časti sú neregulované. USA sú ešte prejsť federálnou reguláciou kryptomienaj keď jurisdikcie po celom svete schvaľujú nové zákony zamerané na kryptomeny.

Jeremy Allaire, šéf a spoluzakladateľ spoločnosti Circle, však dúfa, že sa veci tento rok zmenia, pričom uviedol, že existuje „veľmi dobrá šanca“, že americkí zákonodarcovia schvália návrh zákona o stablecoinoch.

Allaire v rozhovore pre CNBC na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose povedal, že regulačný vývoj v kryptopriemysle naberá na obrátkach po celom svete a že je viac než pravdepodobné, že USA schvália zákony pre stablecoiny ako predtým.

“Myslím si, že to, čo vidíte, je želanie administratívy, želanie ministerstva financií, (Federálnej rezervy), oboch komôr Kongresu a určite na báze oboch strán,” povedal Allaire v pondelok pre CNBC.

Veľká šanca, že USA tento rok schvália zákony o stablecoinech, hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Circle

“Digitálne doláre sa dejú po celom svete, iné vlády regulujú dolár-digitálne meny pred Spojenými štátmi. A preto si myslím, že existuje veľmi silná túžba konať a presadzovať vedúce postavenie USA a zapojiť správnu ochranu spotrebiteľov,” dodal Allaire.

Allaire bol požiadaný o zákon Clarity for Payment Stablecoins Act, ktorý sa snaží začleniť stablecoiny do rovnakých regulačných rámcov, ktoré riadia tradičné spoločnosti poskytujúce finančné služby.

Zákon schválil parlamentný výbor pre finančné služby v roku 2023 a presunul ho na…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/15/good-chance-us-passes-stablecoin-laws-this-year-circle-ceo-says.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.