Novinky

Prezident Ark Invest hovorí, že bitcoin je teraz „verejným statkom“

0 0


Cathie Wood, generálna riaditeľka Ark Invest, hovorí počas rozhovoru pre CNBC na pôde New York Stock Exchange (NYSE) v New Yorku, 27. februára 2023.

Brendan McDermid | Reuters

Ark Invest Prezident a COO Tom Staudt verí bitcoin je teraz „verejným statkom“, ku ktorému by mali mať prístup všetci investori, keďže spoločnosť spúšťa svoj prvý bitcoinový burzový fond.

Americká komisia pre cenné papiere a burzu v stredu schválila zmeny pravidiel umožňujúce vytváranie bitcoinových ETF v USA, čím sa otvorila cesta pre Ark a mnohých ďalších emitentov, vrátane BlackRock's iShares a Fidelity, aby spustili svoje nové ponuky. Prvé fondy sa začnú obchodovať vo štvrtok.

Staudt vo štvrtok pre CNBC „Street Signs Asia“ povedal, že cieľom vytvorenia bitcoinového ETF bolo odstránenie „akýchkoľvek posledných možných trecích alebo bolestivých bodov“, ktoré mohli dať investorom výhrady k vstupu do triedy aktív kryptomien – vrátane úschovy, stráženia, regulácie a nákladové obavy.

Nové ETF od Cathie Wood's Ark Invest a partnerskej spoločnosti 21Shares príde na trh s poplatkom 0,21 %, čím sa údajne stane jednou z najlacnejších ponúk na novovytvorenom trhu, no zároveň odpustí poplatky pre investorov počas prvých šiestich mesiacov.

Prezident ARK Invest hovorí, že Bitcoin ETF je o odstránení prekážok investovania do kryptomien

ARK 21Shares Bitcoin ETF je jedným zo šiestich pôvodne odpustených poplatkov spolu s Bitwise Bitcoin ETF, Fidelity Wise Origin Bitcoin Trust, WisdomTree Bitcoin Fund, Invesco Galaxy Bitcoin ETF a Valkyrie Bitcoin Fund. Len ponuka Bitwise bude pre investorov lacnejšia, a to na úrovni 0,2 % po zavedení poplatkov.

“Pre väčšinu si myslíme, že to bude oveľa lacnejšie ako mať prístup k priamemu obchodovaniu s kryptomenami, keď sa zamyslíte nad celkovými nákladmi medzi úschovou, nákladmi na obchodovanie a spreadmi,” povedal Staudt.

„Ale v skutočnosti ide o odstránenie akýchkoľvek posledných prekážok, ktoré mohli ľuďom brániť v…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/11/ark-invest-president-says-bitcoin-is-now-a-public-good.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.