Novinky

Najvyšší súd sa opäť pokúsi rozhodnúť o dovolaní prokuratúry v neprospech dvojice z kauzy Judáš

0 0

2024-01-13 16:22:50 – (SITA.sk)

Najvyšší súd SR sa vo štvrtok 18. januára opäť pokúsi rozhodnúť o dovolanií, ktoré Úrad špeciálnej prokuratúry podal v septembri 2022 vo veci právoplatne odsúdeného bývalého šéfa kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Petra Gašparoviča a bývalého policajta Ladislava Vičana.

Pôjde pritom už o piaty pokus, pričom predošlé verejné zasadnutia sa nepodarilo otvoriť pre dôvody na strane odsúdených, ktorí sa opakovane na súd nedostavili.

Dovolanie v neprospech odsúdených

Naposledy sa verejné zasadnutie v tejto veci malo uskutočniť v decembri 2023, odsúdeného Gašparoviča, ktorého mala na súd predviesť polícia, sa však nepodarilo zastihnúť v mieste trvalého bydliska. Súd preto na neho vydal príkaz na zatknutie, pričom…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/najvyssi-sud-sa-opat-pokusi-rozhodnut-o-dovolani-prokuratury-v-neprospech-dvojice-z-kauzy-judas/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.