Novinky

Pivný trh izolovaný od problémov dodávateľského reťazca, hovorí majiteľ Budweiseru

0 0


„Prostor s nízkym obsahom alkoholu je skvelá príležitosť,“ hovorí generálny riaditeľ AB InBev

Pivný priemysel by sa mal ukázať ako odolný vďaka hroziacim výzvam dodávateľského reťazca, ktoré zrejme ovplyvnia niektoré trhy, povedal generálny riaditeľ vlastníka Budweiseru AB InBev povedal piatok.

Pivo má „charakteristiku ako kategóriu, ktorá je neuveriteľná, čo je, že pivo je miestne,“ povedal Michel Doukeris pre Arabile Gumede CNBC.

AB InBev je najväčšia svetová pivovarnícka firma a vlastní značky vrátane Beck's a Stella Artois.

“Naše suroviny získavame lokálne, niekedy ich pestujeme lokálne, z jačmeňa, chmeľu… niekedy aj fľaše, plechovky, (sú) tiež lokálne. Pivo zvyčajne veľa necestuje, pretože máme pivovary v miestnych komunitách.” kde pôsobíme,“ povedal Doukeris.

V oblasti Červeného mora, ktorá poskytuje prístup k Suezskému prieplavu, najrýchlejšej obchodnej ceste medzi Áziou a Európou, prepukla nestálosť. Militanti Houthi sídliaci v Jemene spustili množstvo útokov na plavidlá, zatiaľ čo napätie eskalovalo vo štvrtok neskoro večer. USA a Veľká Británia začali štrajkovať proti cieľom Houthi.

Lodné spoločnosti sa vyhýbajú vodnej ceste a namiesto toho sa odkláňajú okolo južného pobrežia Afriky, čím sa predlžujú časy prepravy o niekoľko týždňov a odoberajú kapacity globálnych dodávateľských reťazcov.

Rôzne spoločnosti, vrátane švédskej Ikea, uviedli, že očakávajú oneskorenie produktov a dopad na podnikanie. Spotrebitelia tiež čelia vyšším cenám ako napr sadzby za dopravu stúpajú.

Generálny riaditeľ dánskeho lodného gigantu Maersk vo štvrtok varoval, že prerušenie môže ovplyvniť globálny rasta povedal, že nie je jasné, či to bude trvať dni, týždne alebo mesiace.

“Stále varujeme pred narušeniami spôsobenými vecami, ako je Suezský prieplav, pretože majú vplyv na iné prvky dodávateľského reťazca. Ale pre výrobu piva výhoda, že… pochádza z miestnych zdrojov, vyrába sa lokálne a predáva a distribuuje lokálne, izoluje trocha…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/12/beer-market-isolated-from-supply-chain-woes-budweiser-owner-says.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.