Novinky

Piloti odhalili 8 vecí, ktoré ako pasažieri nikdy nerobia

0 0Kedy piloti aeroliniek cestujú ako pasažieri, prinášajú jedinečnú perspektívu z kokpitu do kabíny. A ich spolucestujúci sa mohli dozvedieť niečo o tom, čo nerobiť.

HuffPost sa opýtal pilotov akému správaniu sa vždy vyhýbajú, keď letia ako cestujúci.

Nenechávajte si vyzuté topánky, keď idete do kúpeľne.

„Pochopiteľne veľa cestujúcich vyzujte si topánky, keď sedia počas letu, ale vždy sa uistím, že si ich obujem, keď som v kúpeľni,“ povedal pre HuffPost Stefán Dór Arnarsson, pilot islandskej leteckej spoločnosti PLAY.

Myšlienka na dostať moč alebo inú telesnú tekutinu na nohy stačí na to, aby to väčšinu cestujúcich odradilo, no niektorí sú stále naklonení ísť na toaletu bez topánok – a dokonca aj bez ponožiek.

“Nikdy by som nešiel do kúpeľne naboso,“ povedala Michelle Gooris, charterová letecká spoločnosť pilotka, ktorá bloguje pod menom Dutch Pilot Girl. “Aké šialené to je?”

Nevstávajte, kým bude lietadlo pri bráne.

“Nikdy by som nestál hore v uličke, keď lietadlo ešte nie je pri bráne a bezpečnostný pás je stále zapnutý,“ povedal Gooris. “Aj keď to vyzerá ako zdravý rozum, boli by ste prekvapení, koľkokrát sa pasažieri postavia, kým lietadlo dorazí k bráne.”

Nielenže je je nezákonné odopnúť, keď je svetlo stále zapnuté, ale môže to byť nebezpečné, povedala.

Piloti niekedy potrebujú náhle stlačiť brzdy, povedal Gooris, napríklad keď dokovací systém lietadla povie pilotovi, aby počkal. “Viete si predstaviť, že keď by ľudia stáli v uličke, mali by veľkú šancu, že sa zrania.”

Podobne poznamenala že by sa nikdy nepostavila v uličke počas procesu vysadzovania, kým príde rad na ňu.

Nenastupujte bez nápoja.

“Vždy sa zastavím na trhu alebo kdekoľvek, kde sa predáva balená voda, a vziať si svoju vlastnú na palubu,“ povedala Jeanie Carter, pilotka súkromnej leteckej spoločnosti Wheels Up.

„Na komerčných letoch, Zistil som, že sú chvíle, keď letušky nemôžu poskytnúť žiadne občerstvenie buď kvôli veľmi krátkemu letu alebo hláseným turbulenciám,“ povedal Carter, „pre letušky by bolo nebezpečné mať vozíky v uličkách. “

Aby nedošlo k získaniu smädný v týchto…Čítaj celý článok

Originál článok: https://www.huffpost.com/entry/pilots-never-do-as-passengers_l_652eaa25e4b03b213b07705b
Obrázok: huffpost.com a pixabay.com/
__
huffpost.com – Všetky práva vyhradené

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.