Novinky

Ceny ropy vyskočili po štrajku USA a Británie na Húsíov v Jemene

0 0


Ropný tanker zakotvil v Červenom mori pri pobreží jemenskej západnej provincie Hodeida 15. júla 2023.

Mohammed Huwais | Afp | Getty Images

Ceny ropy vzrástli po tom, čo Británia a Spojené štáty americké vykonali vojenské útoky na ciele v Houthi-kontrolované oblasti Jemenu, keďže napätie v Červenom mori sa ďalej stupňuje.

Globálny benchmark Brent sa v piatok o 6:00 ET obchodovalo o 4 % vyššie, 80,55 USD za barel, zatiaľ čo USA Stredný západný Texas futures sa vyšplhali o 4,22 % na 75,07 USD za barel.

“Tieto cielené útoky sú jasným posolstvom, že Spojené štáty a naši partneri nebudú tolerovať útoky na náš personál ani nedovolia nepriateľským aktérom ohroziť slobodu plavby na jednej z najdôležitejších obchodných ciest na svete,” uviedol americký prezident Joe Biden vo vyhlásení. štvrtok večer.

Zatiaľ čo USA od vypuknutia vojny v Gaze podnikli útoky na iránskych zástupcov v Sýrii a Iraku, išlo by o prvý známy úder proti Iránom podporovaným Húsíom v Jemene.

Ikona akciového grafuIkona burzového grafu

skryť obsah

ceny WTI za posledných šesť mesiacov

Húsíovia útočia na plavidlá v Červenom mori a zameriavajú sa na globálne plavidlá vrátane plavidiel z USA a Izraela v odvete za vojnu v Gaze, ktorá doteraz zabila. takmer 23 000 ľudí v palestínskej enkláve.

Veľké lodné spoločnosti prestali prechádzať cez Suezský prieplav a trasy Červeného mora začiatkom decembra a namiesto toho sa rozhodli pre presmerovanie cez južnú Afriku. To viedlo k dlhším a drahším cestám, čo zvýšilo sadzby za námornú prepravu.

V televíznom prejave vo štvrtok vodca jemenských Houthiov Abdul-Malik al-Houthi prisahal, že akýkoľvek americký útok na skupinu nezostane bez odozvy.

Ikona akciového grafuIkona burzového grafu

skryť obsah

Ceny Brentu za posledných šesť mesiacov

“Budeme čeliť americkej agresii. Každý Američan…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/12/oil-prices-jump-as-us-britain-strike-on-houthis-in-yemen.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.