Novinky

Akcie Tesly klesli kvôli meškaniam Červeného mora a znižovaniu cien

0 0


Zamestnanec Tesla Gigafactory Berlin-Brandenburg pracuje na výrobnej linke elektrického vozidla Model Y.

Patrik Pleul | Picture Alliance | Getty Images

Akcie z Tesla V piatok zatvorili o viac ako 3 %, pretože akcie čelili tlaku z oneskorení dodávateľského reťazca v dôsledku krízy v Červenom mori a po tom, čo ponúkli ďalšie zníženie cien svojich vozidiel v Číne. V USA sa k problémom Tesly pridali aj rastúce mzdové náklady a rozhodnutie autopožičovne Hertz predať veľkú časť svojho vozového parku na elektrický pohon.

Reuters vo štvrtok neskoro večer oznámila, že Tesla plánuje pozastaviť väčšinu výroby vo svojej továrni mimo Berlína v nemeckom Grunheide od približne 29. januára do 11. februára z dôvodu konflikt v Červenom mori čo narušilo globálny obchod.

Iránom podporované húsijské milície útočia na nákladné lode a obchodné plavidlá v Červenom mori v reakcii na prebiehajúcu vojnu v pásme Gazy. Tieto útoky majú vyvodené odsúdenie od lídrov z celého sveta.

“Podstatne dlhšie prepravné časy vytvárajú medzeru v dodávateľských reťazcoch,” Tesla povedal agentúre Reuters vo vyhlásení.

Analytici spoločnosti Baird odhadujú, že Tesla vo svojom nemeckom závode na montáž vozidiel týždenne vyrába 5 000 až 7 000 vozidiel, čo by podľa štvrtkovej poznámky znamenalo „10- až 14-tisícový zásah“ dodávok v prvom štvrťroku.

Analytici Baird napísali, že sú „obozretní“ pred ďalšími vplyvmi na dodávateľský reťazec Tesly a „dôkladne monitorujú“ akýkoľvek vplyv na prepravné trasy spoločnosti z Číny. “Neuviedli sa žiadne oneskorenia, predpokladáme však, že prerušenia v Červenom mori môžu viesť k dlhším čakacím časom, pretože dodávateľské reťazce sú presmerované,” napísali.

Analytici sa zamerali aj na pokračujúce znižovanie cien spoločnosti Tesla vrátane nových zliav v Číne. Analytici Morgan Stanley poznamenali, že vozidlá Model 3 a Model Y boli čerstvo zľavnené,…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/12/tesla-stock-down-on-red-sea-delays-price-cuts.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.