Novinky

Skončil sa príbeh čínskej spotreby? Tu je to, čo hovoria odborníci

0 0


Žena čaká na bicykli, aby 13. septembra 2023 prešla cez križovatku pred novým nákupným centrom v Pekingu v Číne.

Kevin Frayer | Getty Images Novinky | Getty Images

Po roku nerovnomerného a neuspokojivého oživenia po pandémii v roku 2023 sa môže spotrebiteľský sentiment Číny tento rok konečne začať zlepšovať.

Minulý rok svet vnímal veľké znovuotvorenie Číny ako katalyzátor, ktorý by mohol vytiahnuť globálnu ekonomiku z prepadu pandémie, ale tieto nádeje sa ukázali ako nesprávne. varovali analytici druhá najväčšia svetová ekonomika možno nesplní svoj vlastný cieľ 5 % rastu do roku 2023.

Pre ekonomiku, ktorá je tak silne závislá od svojich výrobných kapacít, sa hráči na trhu teraz pozerajú na sektory služieb a spotreby, aby podporili rast Číny v roku 2024.

Zatiaľ čo spomalenie je do istej miery nevyhnutné vzhľadom na nerovnomerné oživenie ekonomiky Číny, Goldman Sachs očakáva, že spotreba služieb bude vykazovať väčšiu odolnosť ako tovar.

Goldman predpovedal, že hrubý domáci produkt Číny by mohol v roku 2024 vzrásť o 4,8 %, najmä vďaka oživeniu činnosti v oblasti služieb, ktorá podľa nej rastie oveľa rýchlejším tempom o 9,2 % ako výrobný tovar, pri ktorom sa očakáva rast o 6 %.

Oživenie spotrebiteľskej aktivity bude podľa Goldman Sachs viesť k aktivitám súvisiacim s voľným časom, ktoré zahŕňajú prevádzkovateľov reťazcov hotelov, online cestovné kancelárie a kasína v Macau.

Medzi akcie, z ktorých sa očakáva najväčší úžitok v nasledujúcich 12 mesiacoch, patria prevádzkovatelia kasín, ako sú napr H Svet a Galaxiaonline cestovná kancelária ako Trip.com a Tongchenga letecké spoločnosti ako Spring Airlinesuviedla americká investičná banka. Online herné spoločnosti vrátane FTG a NetEasegigant na rozvoz jedla Meituan a technologický gigant Tencentsa tiež očakáva nárast.

Čína je stále atraktívna medzi rozvíjajúcimi sa trhmi, hovorí stratég

Výrobné ceny v Číne sa zmiernili v dôsledku slabnúceho spotrebiteľského dopytu, čo prispelo k negatívnym hodnotám spotrebiteľských cien.

Nedávne…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/10/is-chinas-consumption-story-over-heres-what-experts-are-saying.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.