Novinky

SEC schvaľuje zmeny pravidiel, ktoré pripravujú pôdu pre bitcoinové ETF

0 0


Americká komisia pre cenné papiere a burzu v stredu schválila zmeny pravidiel, ktoré umožnia vytváranie fondov obchodovaných na burze bitcoinov v USA, čo je dlho očakávaný krok, ktorý umožní pravidelným investorom prístup ku kontroverznej a nestálej kryptomene.

The rozhodnutie pravdepodobne povedie ku konverzii spoločnosti Grayscale Bitcoin Trust, ktorá vlastní okolo 29 miliárd dolárov kryptomeny, na ETF, ako aj k spusteniu konkurenčných fondov od bežných emitentov, ako sú BlackRock's iShares a Fidelity. Prvé fondy sa začnú obchodovať vo štvrtok.

Schválenie sa môže ukázať ako prelomová udalosť v adopcii kryptomeny bežnými financiami, keďže štruktúra ETF poskytuje inštitúciám a finančným poradcom známy a regulovaný spôsob nákupu vystavenia sa bitcoinom.

“Myslíme si, že schválenie SEC, ak by sme ho dostali my a ostatní, je zelenou pre inštitúcie. Hovorili sme s mnohými z nich a teraz sa o to viac zaujímajú, keď SEC skutočne pripravuje cestu.” “ povedala generálna riaditeľka Ark Invest Cathie Wood na CNBC.Správa o polčase” v pondelok. Ark Invest uzavrel partnerstvo so spoločnosťou 21Shares na navrhovanom bitcoinovom fonde.

Rozhodnutie prichádza po tom, čo oficiálny účet SEC na sociálnej sieti v utorok nepravdivo uviedol, že bitcoinové ETF boli schválené. SEC uviedla, že účet bol kompromitovaný.

Regulátor sa už roky stavia proti takzvanému spotovému bitcoinovému fondu, pričom niekoľko firiem v minulosti podávalo a následne sťahovalo žiadosti o ETF. Predseda SEC Gary Gensler bol počas svojho funkčného obdobia otvoreným kritikom kryptomien.

Zdá sa však, že regulátor v roku 2023 zmenil kurz v otázke ETF, možno čiastočne kvôli augustovej strate voči Grayscale v súdnom rozhodnutí, ktoré kritizovalo SEC za blokovanie bitcoinových ETF a zároveň povoľovanie fondov, ktoré sledujú bitcoinové futures.

“Dôležité je, že dnešná akcia Komisie…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/10/sec-approves-rule-changes-that-pave-the-way-for-bitcoin-etfs.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.