Novinky

KALIŇÁK: Súťaž na prezbrojenie armády útočnými puškami bude vyhlásená tento rok

0 0

2024-01-10 16:06:21 – (SITA.sk)

Súťaž na prezbrojenie armády útočnými puškami bude vyhlásená tento rok. Informoval o tom minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) po stredajšom rokovaní vlády s tým, že pušky vedia vyrobiť aj zbrojárske firmy na Slovensku.

Výroba pušiek na Slovensku

Minister je presvedčený, že podmienkou môže byť aj to, aby 80 až 100 percent útočných pušiek bolo vyrobených priamo na Slovensku.

„Určite to nebude jedna spoločnosť, ktorá sa do tendru prihlási. Budeme uprednostňovať čo najvyššie zastúpenie slovenského obranného priemyslu na objednávkach, ktoré bude dávať ministerstvo obrany,“ vyhlásil Kaliňák.

Obstaranie vrtuľníkov Viper

Minister sa ďalej vyjadril aj k otázke obstarania…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/kalinak-sutaz-na-prezbrojenie-armady-utocnymi-puskami-bude-vyhlasena-tento-rok/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.