Novinky

Indický bojkot Maldív môže stáť krajinu milióny dolárov v cestovnom ruchu

0 0


Príspevky maldivských predstaviteľov na sociálnych sieťach môžu krajinu stáť milióny príjmov z cestovného ruchu, keďže sa zintenzívňujú výzvy indických cestovateľov, aby bojkotovali ostrovnú krajinu.

„Za posledné dva dni sme svedkami 40-percentného poklesu rezervácií,“ povedala v utorok Ankit Chaturvedi, viceprezidentka a globálna šéfka marketingu indickej softvérovej spoločnosti pre cestovný ruch Rategain.

„Väčšina ľudí si rezervuje cez víkendy, a preto sa pokles zdá výraznejší, pretože v ideálnom prípade by (rezervácie) mali stúpnuť,“ povedal. CNBC Travel.

Cestovné rezervácie na Maldivy sa prepadli po diplomatickom spore, ktorý vypukol minulý týždeň séria príspevkov sa objavil na X, predtým známy ako Twitter, na účte indického premiéra Narendru Modiho.

Príspevky ho ukazovali, ako šnorchloval, sedel pri vode a stretával sa s ľuďmi v Lakshadweep, čo niektorí považovali za skrytý pokus odviesť návštevníkov z ostrovného štátu.

Uprostred správ, že tisíce indických cestovateľov zrušili cesty na Maledivy, to oznámila jedna prominentná indická webová stránka na rezervácie cestovania, EaseMyTrip. pozastavuje rezervácie letov z Indie na Maledivy.

Niektoré cestovné kancelárie v Indii tvrdia, že rušia rezervácie na Maledivy, vyčistia svoje webové stránky s ich fotografiami a odporúčajú cestujúcim, aby namiesto toho navštívili indické súostrovie Lakshadweep, Andamanské ostrovy, Nikobarské ostrovy alebo Srí Lanku. India Express.

Spor vrhol celosvetovú pozornosť na málo známy Lakshadweep, ktorý je podobne ako Maledivy malebnou reťazou piesočnatých atolov, koralových útesov a kryštalickej vody.

Maledivy, ktoré sa nachádzajú asi 340 míľ na juh, sú však preferovaným ihriskom pre Indiu. V roku 2023 bol viac ako jeden z 10 prichádzajúcich z Indie, čo z nej robí najväčší zdrojový trh krajiny, po ktorom nasleduje Rusko a Čína, podľa štatistík cestovného ruchu na Maldivách.

Ale viac Britov…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/10/india-boycott-of-maldives-may-cost-country-millions-in-tourism-dollars.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.