Novinky

Ukrajina vyrába viac dronov než štát dokáže kúpiť, tvrdí minister Fedorov

0 0

2024-01-09 19:48:37 – (SITA.sk)

Ukrajinské závody tak posilnili výrobu vojenských dronov, že rozpočet Kyjiva na ich obstarávanie už podľa tamojšieho ministra pre digitálnu transformáciu nestačí. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„K dnešnému dňu sa trh zrýchlil oveľa rýchlejšie ako množstvo peňazí na nákup všetkých bezpilotných lietadiel,“ vyjadril sa Mychajlo Fedorov. Preto je podľa neho potrebné zvýšiť financie a viac otvoriť trhy, „aby ceny klesali vďaka konkurencii a začala sa lokalizácia časti [výroby],“ povedal.

V súčasnosti na Ukrajine podľa Fedorova vyrába drony zhruba 200 spoločností. Kontrakty so štátom na…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/ukrajina-vyraba-viac-dronov-nez-stat-dokaze-kupit-tvrdi-minister-fedorov/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.