Novinky

Slota sa opäť postaví pred Špecializovaný súd, v úplatkarskej kauze bude musieť rozhodovať druhýkrát

0 0

2024-01-09 10:55:00 – (SITA.sk)

Prípad bývalého primátora Žiliny a expredsedu Slovenskej národnej strany Jána Slotu je späť na Špecializovanom trestnom súde. Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, súd stanovil termín pojednávania na 7. marca.

Hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková pre agentúru SITA potvrdila, že vec bola na prvostupňový súd vrátená odvolacím Najvyšším súdom SR.

Voči verdiktu sa odvolali

Bývalý politik dostal v júni 2023 v úplatkárskej kauze podmienečný trest. Samosudca ho totiž uznal za vinného z pokračovacieho zločinu zasahovania do nezávislosti súdu a uložil mu trest odňatia slobody vo výmere dva roky s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu v trvaní štyroch rokov. Voči verdiktu sa odvolali prokuratúra aj obhajoba.

Prokurátor Úradu…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/slota-sa-opat-postavi-pred-specializovany-sud-v-uplatkarskej-kauze-bude-musiet-rozhodovat-druhykrat/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.