Novinky

Samsung vydal usmernenia na 4. štvrťrok 2023, očakáva 35% pokles zisku

0 0


Samsung je najväčším svetovým výrobcom pamäťových čipov.

Jakub Porzycki | Nurphoto | Getty Images

Spoločnosť Samsung Electronics v utorok uviedla, že v štvrtom štvrťroku 2023 očakáva 35-percentný pokles prevádzkového zisku, čo výrazne zaostáva za očakávaniami, keďže nárast cien polovodičov pravdepodobne znížil straty v najväčšom segmente juhokórejskej spoločnosti zameranej na zisk.

Samsung uviedol, že za štvrťrok október až december bude prevádzkový zisk pravdepodobne 2,8 bilióna juhokórejských wonov (2,13 miliardy dolárov), čo je o 35 % menej v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom, keď firma vykázala prevádzkový zisk 4,31 bilióna wonov. Prevádzkový zisk bol 2,43 bilióna wonov v predchádzajúcom štvrťroku.

Odhad zisku ďaleko zaostával za SmartEstimate LSEG vo výške 3,7 bilióna wonov, čo je väčšmi vážené voči očakávaniam analytikov, ktorí boli neustále presnejší.

Tržby za štvrtý štvrťrok pravdepodobne klesli o 4,9 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka na 67 biliónov wonov, uviedla firma v vyhlásenie.

Samsung je…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/09/samsung-issues-guidance-for-q4-2023-expects-35percent-profit-drop.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.