Novinky

Misia Astrobotic na Mesiac Peregrine pre NASA nedosahuje

0 0


Lunárny lander Peregrine od Astrobotic je videný počas príprav na štart v blízkosti Kennedyho vesmírneho strediska NASA na Floride.

United Launch Alliance

Inauguračná lunárna misia Astrobotic so sídlom v Pittsburghu utrpela krátko po štarte poruchu a spoločnosť odvoláva pokus o pristátie.

Išlo by o prvé americké pristátie na Mesiaci za viac ako 50 rokov.

Astrobotic v pondelok neskoro večer uviedol, že cieľom jeho pristávacieho modulu Peregrine na Mesiaci je teraz dostať sa „tak blízko k lunárnej vzdialenosti, ako len môžeme“, skôr než sa vesmírna loď začne rútiť a stratí energiu. Spoločnosť má podozrenie, že porucha bola zlyhaním v pohonnom systéme kozmickej lode, čo spôsobilo únik, ktorý rýchlo vyčerpáva palivo z vozidla.

Cieľom spoločnosti bolo uskutočniť pokus o pristátie na Mesiaci 23. februára, ale vzhľadom na problém s pohonom odvtedy „maximalizuje vedu a údaje, ktoré dokážeme zachytiť“, uviedla spoločnosť v príspevku na platforme X sociálnych médií.

Peregrine od Astrobotic nesie 20 nákladov pre vládnych a komerčných zákazníkov, z ktorých päť je pre NASA na základe zmluvy v hodnote 108 miliónov dolárov.

Zaregistrujte sa tu a získajte týždenné vydania bulletinu CNBC Investing in Space.

Peregrine bol úspešne nasadený po spustení inauguračný let rakety Vulcan ULA v pondelok skoro ránoktorý svoj dlho očakávaný debut absolvoval z floridského Cape Canaveral.

Niekoľko hodín po oddelení od rakety Astrobotic oznámil, že prijíma údaje z pristávacieho modulu a že mnohé z jeho systémov fungujú podľa očakávania. Po aktivácii svojho pohonného systému však Peregrine utrpel problém a začal sa rútiť.

Úplne nová raketa, Vulcan Centaur od United Launch Alliance, odštartuje z Space Launch Complex 41d na Cape Canaveral Space Force Station na Cape Canaveral na Floride 8. januára 2024 na svoju prvú plavbu, ktorá nesie Peregrine Lunar od Astrobotic…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/09/astrobotics-peregrine-moon-mission-for-nasa-falls-short.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.