Novinky

Mimovládky v liste vyzývajú poslancov, aby neprijali novelu o ochrane oznamovateľov

0 0

2024-01-08 16:10:52 – (SITA.sk)

Medzinárodné organizácie vo svojom liste vyzývajú slovenských poslancov, aby neprijali novelu zákona o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti.

List poslancom

Whistleblowing International Network (WIN) je medzinárodná sieť združujúca organizácie venujúce sa whistleblowingu, ľudským právam a boju proti korupcii so sídlom v škótskom Glasgowe.

WIN sa okrem poslancov listom obrátila aj na členov vlády Roberta Fica (Smer-SD) a predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD) so žiadosťou stiahnuť spomínanú novelu.

List podpísalo 27 organizácií z celého sveta. Ak Slovensko navrhované zmeny príjme, podľa mimovládok to…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/mimovladky-v-liste-vyzyvaju-poslancov-aby-neprijali-novelu-o-ochrane-oznamovatelov/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.