Novinky

Pokles akcií Boeingu o 8 % v obchodovaní pred trhom po dôvodoch FAA 737 Max 9s

0 0


Lietadlo Boeing 737 Max 9 United Airlines pristáva na medzinárodnom letisku v San Franciscu 13. marca 2019 v Burlingame v Kalifornii.

Justin Sullivan | Getty Images

Akcie z Boeing klesol v predmarketovom obchode v pondelok, keď trhy strávili správy, že Federálny úrad pre letectvo nariadil a dočasné uzemnenie z desiatok lietadiel Boeing 737 Max 9.

Akcie klesli o viac ako 8 % v skorých hodinách obchodovania o 5:05 ET.

Federálny úrad pre letectvo v sobotu uviedol, že približne 171 lietadiel na celom svete bude ovplyvnených jeho núdzovou smernicou o letovej spôsobilosti, ktorá vyžaduje, aby lietadlá boli pred opätovným letom skontrolované. Príkaz sa vzťahuje na americké letecké spoločnosti a dopravcov pôsobiacich na území USA.

Bol vydaný po tom, čo uprostred lietadla vybuchol kus lietadla Alaska Airlines let v piatok.

Zábery zdieľané na sociálnych sieťach ukazovali dieru na boku lietadla a pasažierov používajúcich kyslíkové masky. Let — Alaska Airlines Flight 1282 — sa vrátil do Portlandu krátko po…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/08/ba-shares-boeing-stock-slide-8percent-in-premarket-trading-after-faa-grounds-737-max-9s.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.