Novinky

Guvernér Fedu Bowman upravuje postoj k sadzbám, hovorí, že zvyšovanie sa pravdepodobne skončilo, ale nie je pripravené na zníženie

0 0


Guvernérka Federálnej rezervnej banky Michelle Bowmanová dáva svoje prvé verejné poznámky ako federálna tvorkyňa politiky na konferencii American Bankers Association v San Diegu v Kalifornii, 11. februára 2019.

Ann Sapphire | Reuters

Guvernérka Federálneho rezervného systému Michelle Bowmanová, ktorá bola jednou z najvernejších zástancov prísnej menovej politiky centrálnej banky, v pondelok uviedla, že trochu upravila svoj postoj a naznačila, že zvyšovaniu úrokových sadzieb je pravdepodobne koniec.

Povedala však, že ešte nie je pripravená začať strihať.

In poznámky prednesené na súkromnej akcii v Južnej Karolíne Bowman zaznamenal pokrok dosiahnutý v boji proti inflácii a povedal, že by malo pokračovať s krátkodobými sadzbami na súčasnej úrovni.

“Na základe tohto pokroku sa môj názor vyvinul tak, že zvážim možnosť, že miera inflácie by mohla ďalej klesať, ak by sa úroková sadzba menšej politiky nejaký čas udržala na súčasnej úrovni,” povedala. „Ak bude inflácia časom klesať bližšie k nášmu 2-percentnému cieľu, bude nakoniec vhodné začať…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/08/fed-governor-bowman-adjusts-rate-stance-says-hikes-likely-over-but-not-ready-to-cut.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.