Novinky

CIO volá novú fázu na trhu a hovorí, že sa začala „zdravá“ rotácia

0 0


Obchodníci pracujú na pôde newyorskej burzy.

NYSE

Akciové trhy vstúpili do novej fázy, ktorá bude zahŕňať rozšírenie minuloročného býčieho trhu, keďže veľké americké technologické akcie sú pod tlakom, podľa CIO švajčiarskej súkromnej banky.

Charles-Henry Monchau, hlavný investičný riaditeľ v Bank Syz, v pondelok pre „Squawk Box Europe“ CNBC povedal, že minulý týždeň znamenal začiatok toho, čo sa stane „zdravou“ rotáciou.

Akcie takzvaných „sedem veľkolepých“ — Apple, Amazon, Abeceda, Meta, Microsoft, Nvidia a Tesla — teraz predstavujú približne 30 % celkovej trhovej kapitalizácie index S&P 500ktorý si v roku 2023 užil pozoruhodnú rally.

Trhy však mali ťažký štart do roku 2024, pričom americký benchmark index pretrhol deväťtýždňovú víťaznú sériu, keďže technologické akcie s mega kapitalizáciou, najmä Apple, mali podpriemernú výkonnosť.

Začala sa nová fáza trhu, hovorí CIO švajčiarskej súkromnej banky

Monchau z Bank Syz povedal, že očakáva, že USA zažijú „technickú recesiu bez tvrdého pristátia“ v prvej polovici tohto roka, predtým ako začne…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/08/a-new-phase-of-the-market-has-begun-says-cio-this-is-what-we-want-to-see.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.