Novinky

Microsoft a OpenAI zažalovali za porušenie autorských práv zo strany autorov

0 0


Generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Satya Nadella, vpravo, pozdravuje generálneho riaditeľa OpenAI Sama Altmana počas podujatia OpenAI DevDay v San Franciscu 6. novembra 2023.

Justin Sullivan | Getty Images Novinky | Getty Images

Dvaja autori literatúry faktu podali žalobu Microsoft a OpenAI v prípadnej hromadnej žalobe, ktorá tvrdila, že obžalovaní „jednoducho ukradli“ autorské diela autorov, aby pomohli vybudovať miliardový systém umelej inteligencie.

Žaloba, podaná v piatok na federálnom súde na Manhattane, prichádza viac ako týždeň po tom, ako The New York Times zažalovali Microsoft a OpenAI, ktorí vytvorili chatbota ChatGPT umelej inteligencie, v podobnej sťažnosti na porušenie autorských práv, ktorá tvrdí, že spoločnosti použili obsah novín na trénovanie veľkého jazyka. modelov.

Microsoft je investorom a dodávateľom OpenAI.

Nová žaloba autorov Nicholasa Basbanesa a Nicholasa Gagea poznamenáva, že na konci žaloby The Times obžalovaní „verejne uznali, že vlastníci autorských práv, ako sú žalobcovia, musia byť odškodnení za použitie ich diela obžalovanými.“…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/05/microsoft-openai-sued-over-copyright-infringement-by-authors.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.