Novinky

SHMÚ vydal výstrahu 2. stupňa pred povodňami, platí pre pre okres Turčianske Teplice ale aj východ Slovenska

0 0

2024-01-06 11:31:35 – (SITA.sk)

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal hydrologické výstrahy 2. stupňa pred povodňami z trvalého dažďa pre okres Turčianske Teplice, a to vzhľadom na nasýtenosť povodí, predošlé spadnuté zrážky, ako aj predpovedané zrážky.

Je teda predpoklad pretrvávajúceho a opätovného vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Výstraha platí do nedele 7. decembra do 12:00. Rovnako 2. stupeň hydrologickej výstrahy platí pre okres Senica, a to do 9. januára do 10:00.

Vzhľadom na vypúšťanie vody z vodného diela Nové Mlýny, vysoké nasýtenie povodia Moravy, spadnuté a…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/shmu-vydal-vystrahu-2-stupna-pred-povodnami-plati-pre-pre-okres-turcianske-teplice-ale-aj-vychod-slovenska/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.