Novinky

Zemetrasenie v Japonsku má už 94 obetí, nezvestných je stále vyše dvesto ľudí (video+foto)

0 0

2024-01-05 10:15:49 – (SITA.sk)

Po zemetrasení s magnitúdom 7,6, ktoré s ďalšími slabšími otrasmi v pondelok zasiahlo západné Japonsko, je nezvestných ešte 222 ľudí. Napriek rozsiahlym záchranným operáciám a prípadom, keď z trosiek vytiahli živých ľudí, v piatok narástol počet mŕtvych na 94.

Predstavitelia prefektúry Išikawa uviedli, že z mŕtvych je 55 z mesta Wadžima a 23 zo Suzu. Zvyšné obete sú z piatich okolitých miest. Viac ako 460 ľudí utrpelo zranenia, prinajmenšom 24 vážne.

Cunami, požiar aj zosuv pôdy

Zemetrasenia spôsobili vo Wadžime veľký požiar a v oblasti vyvolali vlny cunami a zosuvy pôdy. Keďže niektoré cesty sú poškodené, rastú obavy o komunity, do ktorých ešte neprišla voda, jedlo, prikrývky a lieky.

Tisíce japonských vojakov sa pripojili…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/zemetrasenie-v-japonsku-ma-uz-94-obeti-nezvestnych-je-stale-vyse-dvesto-ludi-videofoto/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.