Novinky

Klientov Sociálnej poisťovne čaká novinka, na vyžiadanie budú dostávať základný alebo rozšírený výpis o ich poistení

0 0

2024-01-05 07:19:29 – (SITA.sk)

Sociálna poisťovňa v tomto roku nahradí doterajšie pasívne individuálne účty poistencov vedením elektronických účtov. Zmenu zavádza novela zákona o sociálnom poistení. Poisťovňa bude na vyžiadanie zasielať poistencom raz ročne výpis z ich elektronického účtu.

Základný výpis bude obsahovať prehľad údajov o obdobiach dôchodkového poistenia, ktoré sa o poistencovi nachádzajú v evidencii Sociálnej poisťovne.

Obsah výpisu si poistenec bude môcť voliteľne rozšíriť aj o informácie o obdobiach nemocenského poistenia za posledných päť rokov a obdobiach poistenia v nezamestnanosti za posledných sedem rokov. Takýto…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vofinanciach/klientov-socialnej-poistovne-caka-novinka-na-vyziadanie-budu-dostavat-zakladny-alebo-rozsireny-vypis-o-ich-poisteni/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.