Novinky

Funkcia hlasovej aktivácie systému Android 15 vám umožní spustiť funkciu ChatGPT bez použitia rúk

0 0


  • V súčasnosti sú jedinými aplikáciami, ktoré môžete v systéme Android spustiť hlasovým príkazom, Google Assistant a akýkoľvek hlasový asistent, ktorý je predinštalovaný vaším výrobcom OEM, ako napríklad Bixby.
  • Skrytá stránka v najnovšej beta verzii systému Android naznačuje funkciu „hlasovej aktivácie“, ktorá by mohla túto schopnosť rozšíriť na ďalšie aplikácie.
  • Zatiaľ nie je úplne jasné, ako to funguje, ale táto funkcia bude údajne udržiavať vaše údaje v súkromí prostredníctvom chráneného adaptívneho snímania.

Hlasoví asistenti sú praktické služby, ktoré vám umožnia skontrolovať počasie, nastaviť budík, prehrať hudbu alebo vyhľadať niečo úplne bez použitia rúk. Android vám dáva slobodu vybrať si medzi niekoľkými hlasovými asistentmi, vrátane Google Assistant, Amazon Alexa a, ak máte telefón Samsung, Bixby. Napriek tomu, že systém Android umožňuje akejkoľvek aplikácii stať sa predvolenou aplikáciou asistenta, neumožňuje akejkoľvek aplikácii iba reagovať na slová prebudenia ako „Hey Google“ na pozadí. Je to hlavne z dôvodu ochrany osobných údajov, pretože váš telefón musí neustále počúvať zvuk cez mikrofón, aby zachytil určené prebudenie. Nová funkcia v systéme Android 15 s názvom „hlasová aktivácia“ by mohla tento problém vyriešiť pomocou technológie „adaptívneho snímania“, ktorá chráni súkromie.

Zdroj: https://www.androidauthority.com/android-15-voice-activation-3400208/

Obrázok:androidauthority.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.