Novinky

'Mám pocit, že som sa rozpustil'

0 0


Lauren Canadayová, 39-ročná, obyvateľka Virgínie, ktorá mala zástavu srdca a bola oživená pomocou defibrilátora, opísala hlboké teplo, keď premýšľala o 24 minútach, keď bola klinicky mŕtva.

Canaday, ktorá roky liečila epilepsiu liekmi, zažila pred ôsmimi mesiacmi doma záchvat typu grand mal, ktorý viedol k strate vedomia. Newsweek.

Po objavení jej manžela už zmodrela. Okamžite zavolal 911 a vykonal KPR, kľúčovú akciu, ktorá zabezpečila nepretržitý prísun kyslíka do jej mozgu, čo jej potenciálne zachránilo život.

Lekári aplikovali štyri šoky, aby úspešne reštartovali Canadayho srdce. Následné nemocničné testy potvrdili jej pozitívny stav Covid-19, čo naznačuje, že vírusová infekcia mohla spustiť zástavu srdca. Lekári naznačili, že pravdepodobne trpela myokarditídou, zápalom srdcového svalu, o ktorom je známe, že sa vyskytuje ako komplikácia infekcií Covid.

Napriek tomu, že bol počas udalosti v bezvedomí, Canaday nenahlásil žiadne vízie, ale vynoril sa z utrpenia s hlbokým pocitom pokoja.

“Mám taký vnútorný pocit, že to bolo priateľské a pokojné, aj keď nemôžem nahlásiť žiadne podoby, osobnosti alebo vízie tej doby,” povedal Canaday. “Mám pocit, že som sa rozpustil a bolo to naozaj pekné.”

Canaday sa vrátil domov už po deviatich dňoch v nemocnici. Napriek pomerne rýchlemu zotaveniu povedala, že na ceste sú stále frustrácie.

Počas prvých dní mala krátkodobú stratu pamäti „a nechápala, čo sa deje,“ spomínala.

Napriek tomu bola vďačná, že následné vyšetrenia magnetickou rezonanciou nepreukázali žiadne trvalé poškodenie mozgu. A incident jej dal aj mentálny reset.

„Pamätám si veľa veľmi pokojných momentov v nemocnici a po nej, ako keby na žiadnom zo starostí, ktoré som mal predtým, nezáležalo, a bol som šialene nadšený z vecí, ako sú cheeseburgery. Veci boli veľmi jednoduché,“ povedala.

Približne 1 000 ľudí denne zažije zástavu srdca mimo nemocničného prostredia a len asi 10 % z nich prežije, uviedla Nadácia pre náhlu zástavu srdca Newsweek.

Canaday povedala, že nič neberie ako samozrejmosť a dodala, že jej životné ciele sú teraz jasné: Povedala, že jej novým poslaním je robiť aj malé zlepšenia vo svete a pomáhať ľuďom, ktorých na svojej ceste stretáva.

„Mám pocit, že toto je môj druhý život. Mám pocit, že mám dvoje narodeniny,“ povedala. „V mojom prvom živote som bol veľmi individualistický a silný. V tomto živote mám úplne iný svetonázor a cítim sa pohodlne – väčšinou – v závislosti od iných.“

Originál článok: https://anomalien.com/woman-who-died-for-24-minutes-i-feel-like-i-dissolved/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.