Novinky

Lukašenko posvätil zmeny, ktoré jemu a jeho rodine zabezpečia imunitu pred trestný stíhaním

0 0

2024-01-04 19:20:52 – (SITA.sk)

Bieloruský vodca Alexander Lukašenko schválil novelu zákona o prezidentskom úrade, čím schválil imunitu pre bývalých bieloruských prezidentov a zaviedol prísnejšie pravidlá o tom, kto sa môže stať prezidentom.

Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent.

Obmedzenia pre kandidátov

Zmeny zákona stanovujú, že kandidát na prezidenta musí byť bieloruský občan vo veku 40 rokov a viac, ktorý mal v Bielorusku trvalé bydlisko najmenej 20 rokov pred voľbami.

Bielorusi s cudzou štátnou príslušnosťou alebo povolením na pobyt v cudzine odteraz kandidovať nemôžu.

Bieloruský prezident po odchode z úradu na základe zákona získa imunitu…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/lukasenko-posvatil-zmeny-ktore-jemu-a-jeho-rodine-zabezpecia-imunitu-pred-trestny-stihanim/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.