Novinky

Geografi SAV skúmali pohyb ľudí vo veľkomeste a jeho okolí, na štúdiu využívali signalizačné údaje od mobilných operátorov

0 0

2024-01-03 20:33:36 – (SITA.sk)

Geografi Slovenskej akadémie vied (SAV) a Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave skúmali pohyb ľudí vo veľkomeste a jeho okolí.

Štúdia slovenských odborníkov

Fenomén poklesu interakcií s narastajúcou vzdialenosťou dlhodobo priťahuje pozornosť výskumníkov v rôznych oblastiach, vrátane dopravných štúdií, územného plánovania a urbánnej geografie.

Doposiaľ nepoznáme uspokojivé odpovede na základné otázky, ako napríklad na akú vzdialenosť ľudia dochádzajú v rámci mesta, aby dosiahli rôzne ciele. Aspoň čiastočne sa pokúša na to odpovedať štúdia slovenských odborníkov, ktorá využíva signalizačné údaje od troch najväčších mobilných operátorov na Slovensku.

Vnútromestská mobilita

Tieto údaje umožnili…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/geografi-sav-skumali-pohyb-ludi-vo-velkomeste-a-jeho-okoli-na-studiu-vyuzivali-signalizacne-udaje-od-mobilnych-operatorov/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.