Novinky

Dve explózie pri hrobe generála Solejmáního pripravili o život najmenej 103 ľudí, médiá to označili za „teroristický“ čin (foto)

0 0

2024-01-03 16:51:28 – (SITA.sk)

Najmenej 103 ľudí v stredu prišlo o život a 211 ďalších utrpelo zranenia pri dvoch explóziách v iránskom meste Kermán.

„Teroristický“ čin

Terčom útoku boli ľudia, ktorí si pri hrobe generála Gásema Solejmáního pripomínali štvrté výročie jeho smrti.

K útoku v meste, ktoré leží zhruba 820 kilometrov juhovýchodne od Teheránu, sa ihneď nikto neprihlásil. Iránske médiá ho označili za „teroristický“ čin.

Obeťami boli civilisti

Rozsiahle útoky, ktorých obeťami boli civilisti, v minulosti v prevažne šíitskom Iráne podnikli sunnitské extrémistické organizácie, vrátane Islamského štátu.

V relatívne pokojnom meste Kermán sa však doteraz teroristické činy nestali.

Generál Gásem Solejmání, ktorý bol veliteľom špeciálnych…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/dve-explozie-pri-hrobe-generala-solejmaniho-pripravili-o-zivot-najmenej-103-ludi-media-to-oznacili-za-teroristicky-cin-foto/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.