Novinky

Zariadenia môžu získať príspevok za ubytovanie Ukrajincov aj v tomto roku

0 0

2024-01-02 15:46:30 – (SITA.sk)

Podnikatelia v ubytovacích službách môžu požiadať o štátny príspevok za ubytovanie odídencov z Ukrajiny aj v tomto roku. Ministerstvo dopravy SR bude pokračovať v poskytovaní tohto príspevku zatiaľ do 31. marca 2024. Podľa nového nariadenia vlády s účinnosťou od 1. januára príspevok bude nižší zhruba o polovicu.

Za ubytovanie osoby vo veku nad 15 rokov dosiahne 12 eur a do 15 rokov bude 6 eur za jednu noc. Vláda vlani v decembri predĺžila poskytovanie príspevku domácim ubytovacím zariadeniam o tri mesiace, dôvodom je pretrvávajúci vojnový konflikt na Ukrajine.

Výška dotácie

Ministerstvo dopravy zdôvodnilo zníženie…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/zariadenia-mozu-ziskat-prispevok-za-ubytovanie-ukrajincov-aj-v-tomto-roku/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.