Novinky

7 marketingových stratégií, ktoré potrebujete, aby ste uspeli

0 0


Názory vyjadrené prispievateľmi podnikateľa sú ich vlastné.

Marketingová stratégia je “plán identifikujúci, aké marketingové ciele a ciele sa budú sledovať pri predaji konkrétneho produktu alebo produktovej rady a ako sa tieto ciele dosiahnu v dostupnom čase.” Majte na pamäti, že vo svojom musíte zvážiť nasledujúce tri piliere marketingová stratégia plán pred realizáciou:

  1. Demografické údaje hlavného publika
  2. Cena a marketingový rozpočet
  3. Obchodné ciele

Nasledujúcich sedem marketingových stratégií je životne dôležité pre spojenie s vašou cieľovou skupinou, dosiahnutie vašich marketingových cieľov propagáciou produktov a služieb, zvýšenie povedomia o značke a zapojenie sa s vašou cieľovou skupinou prostredníctvom rôznych kanálov.

1. Email marketing

E-mailový marketing je starý koncept, ktorý bude veľmi relevantný v roku 2023. Mať zoznamy cieľových skupín s odlišnou štruktúrou e-mailov pre každého vám môže poskytnúť skvelý a „lacný“ spôsob, ako prezentovať vývoj vo vašej spoločnosti a predávať svoje produkty.

Tu sú tri príklady, ktoré môžete implementovať do svojho e-mailového marketingu. Prvým je zvýšenie interaktivity e-mailov. Ľudia sú zvyknutí na sociálne médiá a angažovanosť, ktorú môžu prejaviť pri čítaní alebo prezeraní obsahu. Pridajte videá, posúvače, hry a kolotoče obrázkov, ktoré môžu ľudia posúvať.

Druhým je použitie rozprávania vo vašej kópii e-mailu. Ľudia sa snažia spojiť s hodnotami značky a jedným z najlepších spôsobov, ako to urobiť, je rozprávať príbeh vašej značky. Povedzte im svoj príbeh o pôvode, ukážte svoju osobnosť, firemnú kultúru a tím. Použite videá, citáty a memy budovať vzťah s vašimi odberateľmi.

Posledný je personalizácia. Personalizácia v tele e-mailu môže zlepšiť svoju mieru otvorenia o 13 % a môže zvýšiť mieru prekliknutia o 28 % a zároveň znížiť mieru odchodov o 18 %.

E-mailu sa stále darí, pretože ovládate, ako pristupujete k svojmu publiku na základe svojich marketingových cieľov, bez toho, aby ste museli dodržiavať pravidlá stanovené platformou, ktorú používate.

Súvisiace: Prečo je e-mailový marketing pre vaše podnikanie lepší ako sociálne médiá

2. Marketing na sociálnych sieťach

Sociálne médiá marketing je tu, aby sme zostali, a musíme nájsť správnu platformu, aby sme mohli vytvárať obsah, spájať sa s naším publikom a ukázať našu odbornosť alebo produkty. Bude to diktovať vaša cieľová demografia a miesto, kde trávia najviac času.

Je tiež dôležité poznamenať, že spoločnosti typu Business-to-Business (B2B) a Business-to-Consumer (B2C) budú mať špecifické platformy, ktoré možno použiť pre ich obchodný model. Napríklad LinkedIn pre B2B a TIK tak pre B2C. Pamätajte si, že vaše publikum sa môže presunúť na inú platformu.

Jedna vec, ktorú môžete integrovať do svojej marketingovej stratégie sociálnych médií, je premýšľať o spôsoboch, ako začleniť obsah vytvorený používateľmi. Môže to byť vo forme recenzií, rozbalenia, návodov a recenzií produktov. Podľa Naskladať88 % spotrebiteľov uvádza autenticitu a príbuznosť ako kľúčové faktory rozhodovania pri nákupoch v aplikácii a zvyšovaní angažovanosti svojej značky.

Najdôležitejšie je použiť svoj autentický hlas a prezentovať ľudí vo vašej spoločnosti a ich odbornosť, hodnoty a osobnosti.

3. Public relations (PR)

Ďalší staromódny koncept, ktorý má stále miesto vo vašom marketingovom nástroji, najmä v roku 2023. PR je relevantné a môže vám pomôcť zvýšiť povedomie o dosiahnutom míľniku alebo o produkte/iniciatíve, ktorú spúšťate. Mediálne zmienky vám tiež pomôžu so SEO vašej webovej stránky / značky a s tým, ako sa umiestnite vo vyhľadávaniach, keď získate autoritatívne webové stránky, na ktorých sa zmieňuje vaša spoločnosť.

Podľa štátnikOčakáva sa, že PR priemysel bude mať do roku 2025 hodnotu 129 miliárd USD alebo nárast o 68 % od roku 2020, teda 88 miliárd USD.

Súvisiace: Vplyv PR na malé podniky

4. SEO

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) je nevyhnutnou stratégiou v roku 2023. Cieľom SEO je zvýšiť vyhľadateľnosť názvu vašej značky a konkrétnych kľúčových slov súvisiacich s vašimi ponukami a zároveň vám pomôcť zvýšiť návštevnosť a predaj.

Organické SEO vám môže pomôcť hodnotiť váš obsah konkrétne kľúčové slová. Odporúčam naučiť sa robiť základy SEO vo svojom obsahu a zamerať sa na začiatok na long-tail kľúčové slová, keďže sa vám bude ľahšie hodnotiť.

Hlavným pilierom vašej SEO stratégie by malo byť vytváranie kvalitného obsahu a pútavé zacielenie na potreby a otázky vašich zákazníkov pri zacielení na kľúčové frázy. Vytvorte vždyzelený obsah, ktorý zákazníkom pomôže lepšie porozumieť vašej spoločnosti a produktom.

SEO je možné integrovať s platenými reklamami, takže vaše články sa môžu zobrazovať nad výsledkami vyhľadávania.

Súvisiace: 5 jednoduchých SEO stratégií na zlepšenie vášho hodnotenia

5. Influencer marketing

Spolupráca s influencerov vám môže pomôcť rozšíriť vaše podnikanie v krátkom čase zvýšením povedomia o vašej značke a reputácie. Kľúčom je v tomto prípade preskúmať a získať množstvo ponúk od rôznych ovplyvňovateľov, aby ste sa mohli rozhodnúť pre najlepšiu ponuku.

Povedal by som, že nie je vždy výhodné ísť po najväčších menách v konkrétnom výklenku, pretože vaša firma nemusí byť pripravená na takýto rast. Lepšou stratégiou bude nájsť menšie účty s zainteresovanejším publikom, aby obe strany mohli rásť súčasne a byť udržateľnejšie.

Jedným z rastúcich trendov v influencer marketingu je nakupovanie v priamom prenose, čo znamená, že potenciálni zákazníci môžu nakupovať produkty prostredníctvom živého videa. Ovplyvňovatelia môžu prezentovať produkty, vyjadrovať názory a odpovedať na otázky svojich sledovateľov o produkte, ktorý prezentujú. Instagram predstavil Live Shopping v septembri 2022, ktorý používateľom umožňuje nakupovať produkty priamo z Instagram Live, takže očakávajte, že to bude na platforme prioritné v roku 2023.

Súvisiace: Influencer Marketing je skutočne zásadným prvkom hry pre podnikanie

6. Virtuálne podujatia

Virtuálne podujatia sú tu, najmä po niekoľkých posledných rokoch, keď cestovanie takmer neexistovalo. Ukážte svoju odbornosť a hodnotu online udalosti vám môže pomôcť zvýšiť povedomie o vašej značke a dosah. Zoznam účastníkov je možné opätovne použiť a segmentovať vo vašej e-mailovej komunikácii, čo bude z dlhodobého hľadiska prínosom pre vašu spoločnosť.

Ďalšou stratégiou je prilákať odborníkov z odvetvia, v ktorom pôsobíte, a vytvoriť podujatie, na ktorom budú hovoriť o rôznych témach týkajúcich sa vašej spoločnosti. Videá udalostí je možné opätovne použiť aj na sociálnych médiách v dlhých a krátkych videách.

7. Video marketing

Najdôležitejšou stratégiou posledných rokov je video marketing. Video marketing, ktorý úzko súvisí s hosťovaním virtuálnych podujatí, vám môže pomôcť predstaviť vašu spoločnosť z rôznych uhlov pohľadu.

Ľudia z vašej spoločnosti môžu mať témy, na ktorých pracujú, a nahrávať videoprezentácie, aby ich videl celý svet. Zákulisné a firemné akcie môžu ukázať ľudskú stránku vášho tímu a obloha je limitom kreatívnych spôsobov vytvárania video obsahu.

Autenticita je kľúčová, pretože vaša ochota otvoriť sa pred kamerou, aby sa ľudia mohli spojiť s tým, kto ste a čo vaša spoločnosť znamená.

Krátky vertikálny video obsah bude jedným z najväčších trendov video marketingu v roku 2023. Podľa zippy85 % dospelých v USA vlastní od roku 2022 smartfón a v priemere Američania strávia na svojich mobilných zariadeniach denne 5 hodín a 24 minút. Keďže vertikálny videoobsah môže zaberať viac priestoru na zariadení a ľudia používajú TikTok, Instagramové kotúče a YouTube Shorts, musíte zamerať svoj čas a kreativitu na preskúmanie tohto typu videoobsahu.

Svet smeruje k osobnej značke a video je jedným, ak nie najlepším spôsobom, ako sa otvoriť svojmu publiku.

Vyhrajte s marketingom v roku 2023

Aby som to zhrnul, otestujte a uvidíte, čo funguje pre vás a vašu spoločnosť. Nezameriavajte sa a nerobte všetky tu uvedené stratégie súčasne – experimentujte s tým, čo rezonuje s vami ako osobnosťou a vaším obchodným priestorom. Prispôsobte a vytvorte najlepší marketingový mix pre požadovaný výsledok, ktorý vám pomôže vyhrať v roku 2023.Čítaj celý článok

Originál článok: https://www.entrepreneur.com/growing-a-business/7-marketing-strategies-you-need-to-succeed/439763
__
entrepreneur.com – Všetky práva vyhradené

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.