Novinky

Otužovanie seniorov: Aký je skutočný vplyv na zdravie?

0 0

2023-11-25 09:37:10 – (SITA.sk)

Otužovanie nemá hornú vekovú hranicu a svoje benefity rozdáva plným priehrštím všetkým, ktorí sa s rozumom vystavujú chladu. Možností je viac ako len plávanie v studenej vode.

Za otužovanie sa považuje každá cielená aktivita, pri ktorej na telo pôsobí chlad alebo je organizmus vystavený nie práve príjemným podmienkam. Ak sa otužujeme s rozumom a nepreháňame to s časom, výsledkom je schopnosť organizmu lepšie znášať záťažové situácie.

Počas otužovania sa v krvi zvyšuje hladina cytokínov a bielych krviniek, čo je prospešné na podporu imunity. Zároveň sa do krvného obehu dostávajú hormóny šťastia. Pocit…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vzdravotnictve/otuzovanie-seniorov-aky-je-skutocny-vplyv-na-zdravie/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.