Novinky

Biden oznamuje novú pomoc NATO Ukrajine, keďže jeho kampaň za znovuzvolenie balansuje

0 0

Americký prezident Joe Biden hovorí na podujatí NATO pri príležitosti 75. výročia založenia aliancie vo Washingtone, USA, 9. júla 2024.

Yves Herman | Reuters

prezident Joe Biden oznámila nové záväzky pomôcť Ukrajina posilnili svoju protivzdušnú obranu proti Rusku v utorkovom spomienkovom prejave NATO75. výročie.

“Putin nechce nič menej – nič menej – než totálne podrobenie Ukrajiny, aby skoncovalo s ukrajinskou demokraciou,” povedal Biden. “Vieme, že Putin sa nezastaví na Ukrajine. Ale nemýľte sa: Ukrajina môže a zastaví Putina, najmä s našou plnou kolektívnou podporou.”

Pomoc bude zahŕňať nové batérie a komponenty pre raketové systémy Patriot, ktoré darovali USA, Nemecko, Rumunsko, Holandsko a ďalší partneri. Taliansko daruje ďalší raketový systém SAMP-T.

V rozhovore z telepromptera Biden povedal, že v najbližších mesiacoch bude na Ukrajinu distribuovaných viac dodávok protivzdušnej obrany.

Oznámenie prichádza po dvoch rokoch brutálnej ruskej invázie na Ukrajinu, vojny, ktorá sa stala predmetom sporu Capitol Hill keďže zákonodarcovia zostávajú rozdelení v otázke, či naďalej poskytovať prostriedky na obranu Ukrajiny.

Bidenov prejav poslúžil aj ako posledný príklad rozdelenej obrazovky, ktorá sa tento týždeň vynára nad summitom NATO v roku 2024: Keďže prezident organizuje dôležité stretnutia so zahraničnými spojencami, jeho politická budúcnosť v USA demokratická oslava je na rade.

Orgány Washingtonu DC sa pripravujú na summit NATO so zvýšenými bezpečnostnými opatreniami a uzávierkami ciest v okolí Kongresového centra Waltera E. Washingtona av blízkosti Bieleho domu.

Celal Gunes | Anadolu | Getty Images

Utorkové vyjadrenia prezidenta boli ďalšia príležitosť aby utíšil demokratov obavy o svojej kandidatúre v roku 2024 po jeho katastrofálnom vystúpení v diskusii proti bývalému prezidentovi Donaldovi Trumpovi v júni.

Odvtedy praskliny…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/07/09/biden-nato-speech-democrats-doubt-candidacy-election-trump.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.