Novinky

Shein dôverne podáva žiadosť o IPO v Londýne

0 0

Pop-up obchod Shein v ABC Serrano v Madride, Španielsko, 26. apríla 2024.

Alejandro Martinez Velez | Europa Press | Getty Images

Shein, gigant rýchlej módy s prepojením na Čínu, dôverne požiadal o verejnú kotáciu v Londýne, pretože čelí odporu v USA, povedal pre CNBC človek oboznámený s touto záležitosťou.

Spoločnosť mala dôverne podaná na prvú verejnú ponuku v USA v novembri, ale potom zmenil rýchlosť na Londýn nepodarilo získať podporu amerických zákonodarcov. Zvolení predstavitelia v USA opakovane vyjadrili obavy využívanie nútenej práce v dodávateľskom reťazci Shein a jej použitie výnimky z daňových zákonov USA známej ako de minimis.

Shein by stále radšej vstúpil na burzu v USA, zdroje predtým povedali CNBC a jeho podanie v Londýne neznamená, že sa tam uskutoční IPO. Shein mal predtým požiadal o súhlas Číny vstúpiť na burzu v USA Nie je jasné, či Peking podpísal zoznam v Londýne.

Spoločnosť Shein, ktorá bola založená v Číne, vynaložila veľké úsilie, aby sa etablovala ako „globálna“ spoločnosť, pričom svoje sídlo presunula do Singapuru v roku 2021. Napriek tomu drvivá väčšina jej dodávateľského reťazca stále sídli v Číne a skutočnosť, že potrebovala získať súhlas Pekingu na zverejnenie v USA, čo znamená, že tamojší regulátori ju považujú za čínsku spoločnosť – a mohli by vykonávať kontrolu nad jej operáciami a údajmi.

Sheinovo podanie v Londýne znamená ďalší zvrat v doterajšom priebehu spoločnosti dlhá cesta k debutu na verejných trhoch. Narazil na americkú módnu scénu počas pandémie Covid-19 a získal si spotrebiteľov svojou schopnosťou rýchlo ponúkať najnovšie štýly za najnižšie ceny. Bol tŕňom v oku konkurentov so sídlom v USA, ktorí prenechali podiel na trhu digitálnym začiatočníkom a snažili sa vyrovnať jeho rýchlosti.

Ako Sheinovo postavenie v USA rástlo, rástli aj jeho ambície ísť…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/24/shein-files-for-london-ipo.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.