Novinky

Akcie Trump Media stúpajú a zvrátili týždňový pokles ceny akcií DJT

0 0

Logo sociálnej siete Pravda je vidieť na tejto ilustračnej fotografii 4. decembra 2023 vo Varšave v Poľsku.

Jaap Arriens | Nurphoto | Getty Images

Akcie z Trump Media v pondelok vzrástla o viac ako 25 %, keďže väčšinovým vlastníkom firmy je bývalý prezident Donald Trump snažil sa odraziť od týždňového prepadu, ktorý znížiť cenu akcií takmer na polovicu.

Trump Media, ktorá obchoduje ako DJT na Nasdaq sa obchodovala okolo 34,50 USD za akciu pri oveľa vyššom ako priemernom objeme k 12:30 ET. Akcie uzavreli v piatok na úrovni tesne nad 27 USD.

Zisky sú vítanou správou pre spoločnosť stojacu za Truth Social, ktorej cena akcií klesla takmer o 50 % za približne tri týždne, odkedy newyorská porota uznala Trumpa vinným z 34 trestných činov falšovania obchodných záznamov.

Ikona akciového grafuIkona burzového grafu

skryť obsah

Akciová cena TMTG

Akcie spoločnosti Trump Media minulý týždeň klesli ešte nižšie po tom, ako Komisia pre cenné papiere vyhlásila za účinnú registráciu ďalších akcií. Povolenie hrozilo rozriedením ceny akcií pridaním ďalších obchodovateľných akcií do obehu spoločnosti.

Registrácia umožnila skorým investorom ďalej predať určité akcie a uplatniť predtým vydané opčné listy. Opčné listy dávajú svojmu držiteľovi možnosť kúpiť akcie za vopred stanovenú cenu v určitom časovom rámci.

V piatok spoločnosť Trump Media uviedla, že očakáva, že získa viac ako 69,4 milióna dolárov z výnosov z opčných listov uplatnených vo štvrtok a piatok.

Nedávny pokles akcií a náhly obrat spoločnosti sú len posledným príkladom volatility, ktorá definovala prvé tri mesiace jej verejného obchodovania.

Po dokončení dlhej verejnej fúzie s účelovou akvizičnou spoločnosťou v marci novovytvorená Trump Media vystrelila vo svojom šialenom debute Nasdaq o dvojciferné čísla. Ale po dosiahnutí maxima na akciu 79,38 USD akcie…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/24/djt-stock-price-rises-after-trump-media-decline.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.