Novinky

Spojené arabské emiráty sa stanú „magnetom bohatstva“ č. 1 na svete: Henley research

0 0

Podľa nového výskumu Spojené arabské emiráty očakávajú, že do konca roku 2024 zaznamenajú čistý prílev 6 700 milionárov z celého sveta.

Buena Vista Obrázky | Kameň | Getty Images

Spojené arabské emiráty sa už tretí rok po sebe stanú popredným svetovým magnetom bohatstva.

Vyplýva to z nového výskumu spoločnosti Správa o migrácii súkromného bohatstva spoločnosti Henley.

Podľa správy zverejnenej 18. júna sa očakáva, že malá krajina Perzského zálivu do konca roku 2024 zaznamená bezprecedentný čistý prílev 6 700 milionárov z celého sveta.

Vzdialeným druhým po Spojených arabských emirátoch sú Spojené štáty americké s očakávaným prílevom 3 800 milionárov do konca roka – čo je len asi polovica čistého prílevu migrujúcich milionárov, ktorý krajina Blízkeho východu očakáva.

Rekordných 128 000 milionárov alebo jednotlivcov s vysokým čistým majetkom s likvidným investovateľným majetkom vo výške 1 milióna dolárov alebo viac, sa podľa správy očakáva premiestnenie v roku 2024.

Táto veľká migrácia milionárov je kanárik v uhoľnej bani a signalizuje hlboký posun v globálnej krajine a tektonických platniach bohatstva a moci…

Dominic Volek

Vedúci skupiny privátnych klientov, Henley & Partners

Toto číslo podľa Henleyho prekonalo predchádzajúci rekord 120 000 milionárov, ktorý bol stanovený v minulom roku, pričom dodal, že rok 2024 sa „formuje ako prelomový moment v globálnej migrácii bohatstva“.

Údaje pre správu poskytla globálna spravodajská spoločnosť New World Wealth a obsahujú informácie o prílevoch a odlivoch milionárov a ich migračných vzoroch na celom svete.

„Táto veľká migrácia milionárov je kanárik v uhoľnej bani, čo signalizuje hlboký posun v globálnej krajine a tektonických platniach bohatstva a moci s ďalekosiahlymi dôsledkami pre budúcu trajektóriu národov, ktoré zanechajú, alebo tých, ktoré si urobia nový domov,” povedal Dominik…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/19/the-uae-is-set-to-be-the-no-1-wealth-magnet-in-the-world-henley-research.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.