Novinky

Osamelosť je celosvetovo na vzostupe – tu je 5 spôsobov, ako s ňou bojovať

0 0

Podľa správy spoločnosti Gallup State of the Global Workplace z roku 2024 čelí 20 % svetových zamestnancov každodennej osamelosti.

Solstock | E+ | Getty Images

Celosvetovo každý piaty zamestnanec zažíva osamelosť každý deň a mladší zamestnanci sú k tomu ešte náchylnejší.

Podľa Gallup Správa o stave globálneho pracoviska vydaný 12. júna, až 20 % zamestnancov globálne zažíva každodennú osamelosť. U tých, ktorí vždy pracujú z domu a u pracovníkov mladších ako 35 rokov, je osamelosť ešte bežnejšia, a to 22 % a 25 %.

Žijeme v najlepšom čase v dejinách ľudstva – ak duševné zdravie ľudstva počas zlatej éry pokroku a prosperity rýchlo klesá, predstavuje to jeden z najväčších paradoxov našej doby.

Globálna pohoda zamestnancov sa podľa štúdie v roku 2023 znížila, najmä medzi mladšími zamestnancami (do 35 rokov). Podľa prieskumu spoločnosti Gallup nielenže celosvetová pracovná sila zažíva osamelosť, ale narastá aj stres, smútok a hnev.

“Globálne zhoršovanie duševného zdravia je znepokojujúce. Niektorí sa obávajú, že sa vymykáme kontrole,” uviedol v správe generálny riaditeľ Gallup Jon Clifton.

„Ak duševné zdravie ľudstva počas zlatej éry pokroku a prosperity rýchlo klesá, predstavuje to jeden z najväčších paradoxov našej doby,“ napísal.

Táto štúdia čerpala údaje z prieskumu Gallup World Poll uskutočneného vo viac ako 160 krajinách a oblastiach po celom svete.

„Práca hrá ústrednú úlohu v našej identite, našom spoločenskom živote, financiách, zdraví a našom postavení a angažovanosti v našich komunitách,“ povedal pre CNBC Make It hlavný vedecký pracovník Gallupovho inštitútu pre pracovisko Jim Harter.

“Všetci sme zažili zmeny na našich pracoviskách od vypuknutia pandémie v roku 2020 a okolo roku 2020 – vyskytli sa nejaké nezamýšľané dôsledky flexibility a fyzického…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/19/loneliness-is-on-the-rise-globally-here-are-5-ways-to-combat-it.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.