Novinky

TravelPerk kupuje amerického rivala AmTrav, získava 135 miliónov dolárov na expanziu

0 0

TravelPerk kupuje amerického rivala AmTrav, získava 135 miliónov dolárov od Blackstone, BlueOwl

LONDÝN – TravelPerk, európska platforma pre firemné cestovné rezervácie, v utorok pre CNBC uviedla, že získala startup AmTrav so sídlom v Chicagu, aby pomohla jeho expanzii v USA.

AmTrav, ktorý pôsobí v rovnakom priestore ako TravelPerk, bude naďalej fungovať pod rovnakou značkou a celý jeho tím bude pokračovať v biznise.

Na pomoc pri financovaní obchodu a širšej expanzie spoločnosti TravelPerk spoločnosť tiež získala 135 miliónov dolárov na dlhové financovanie od súkromných investičných spoločností Blackstone a Blue Owl.

Avi Meir, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti TravelPerk, povedal CNBC, že dohoda umožní spoločnosti oživiť rast v Spojených štátoch. Očakáva, že dohoda zdvojnásobí príjmy TravelPerk v USA a do roku 2026 spraví z krajiny región s najväčším výnosom.

“Momentálne je Spojené kráľovstvo naším najväčším trhom,” povedal Meir v rozhovore pre CNBC, pričom poukázal na to, že firma kúpila v roku 2021 britský startup spoločnosti Click Travel v oblasti podnikového cestovania ako katalyzátor rastu v Británii.

V budúcnosti, povedal Meir, prevzatie AmTrav spoločnosťou TravelPerk pomôže podporiť „stratégiu hlbokej lokalizácie“ v USA a umožní jej ponúkať zákazníkom „lepšie sadzby a možnosti zásob prostredníctvom hlbších vzťahov s dodávateľmi“.

AmTrav má už dlho zavedené dohody o výmene údajov s leteckými gigantmi American Airlines a Southwest, dodal.

TravelPerk má v súčasnosti viac ako 200 zamestnancov so sídlom v USA a plánuje tam do konca roka 2024 zvýšiť počet zamestnancov o ďalších 35 %. Spoločnosť zamestnáva viac ako 1 200 ľudí na celom svete. Minulý rok firma zaznamenala medziročný nárast tržieb v USA o 65 %.

Global Business Travel Association odhadol to sektor podnikového cestovného ruchu v USA mal v roku 2023 hodnotu 329 miliárd dolárov.

Spoločnosť TravelPerk uviedla, že jej kancelária v USA sa rozšíri o pobočky AmTrav v Bostone, Chicagu, Los Angeles a Miami. Finančná…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/18/travelperk-acquires-us-rival-amtrav-bags-135-million-for-expansion.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.