Novinky

Nový výskum ukazuje, že milionári vo svojich húfoch opúšťajú Spojené kráľovstvo

0 0

Zhangkun | Moment | Getty Images

LONDÝN – Podľa nového výskumu sa očakáva, že tento rok opustí Spojené kráľovstvo rekordný počet milionárov, pričom sa očakáva, že tohtoročné všeobecné voľby ešte viac zhoršia exodus.

The Správa o migrácii súkromného bohatstva spoločnosti Henley naznačuje, že Británia zažije v roku 2024 čistú stratu 9 500 osôb s vysokým čistým majetkom – viac ako dvojnásobok minuloročného čísla 4 200 (čo bolo samo osebe rekordne vysoké číslo).

Spojené kráľovstvo sa v rebríčku Henley umiestnilo na druhom mieste za Čínou, pričom sa očakáva, že tento východoázijský gigant v roku 2024 zaznamená čistý odliv 15 200 milionárov.

Projekcie znamenajú výrazný obrat pre Britániu, ktorá bola kedysi považovaná za hlavné miesto pre superbohatých sveta. Konzultačná spoločnosť Henley, ktorá sleduje migračné trendy, poznamenala, že medzi 50. a začiatkom 21. storočia sa v krajine presídlili k jej brehom zástupy bohatých rodín z celej kontinentálnej Európy, Afriky, Ázie a Stredného východu.

„Tento trend sa však začal zvrátiť približne pred desiatimi rokmi, keď krajinu začalo opúšťať viac milionárov a menej ich prišlo,“ uvádza sa vo svojej správe.

“Je pozoruhodné, že počas šesťročného obdobia od roku 2017 do roku 2023 po Brexite stratilo Spojené kráľovstvo v dôsledku migrácie celkovo 16 500 milionárov. Predbežné odhady na rok 2024 sú ešte znepokojujúcejšie,” dodal výskum.

Hannah White, generálna riaditeľka think-tanku Institute for Government, poznamenala, že exodus milionárov by mohli urýchliť tohtoročné všeobecné voľby.

Daň z bohatstva a ďalšia veľká migrácia

Nedávne prieskumy dávajú ľavicovej Labouristickej strane výrazný náskok pred jej konkurenčnou pravicovou Konzervatívnou stranou. Prieskum od Savantu pre noviny The Telegraph, zverejnený cez víkend, dal labouristom 46 % hlasovviac ako dvojnásobok konzervatívcov 21 %, pričom populistická pravicová strana Reforma nezaostáva s 13 %.

Labouristi sa umiestnili ako propodnikateľská strana s…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/18/millionaires-are-abandoning-the-uk-in-their-droves-new-research-shows.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.