Novinky

Toyotu otriasla séria škandálov – analytikov to neznepokojilo

0 0

30. januára 2024 v Tokiu v Japonsku sa pred obchodným zastúpením Toyota Motor Corp. Predseda Toyoty Akio Toyoda sa v pondelok ospravedlnil za masívne podvádzanie pri certifikačných testoch siedmich modelov vozidiel, keďže automobilka pozastavila výrobu troch z nich.

Tomohiro Ohsumi | Getty Images Novinky | Getty Images

Najväčšia japonská automobilka Toyota bola nedávno v centre pozornosti, no zo všetkých nesprávnych dôvodov.

Tovar a služby z krajiny vychádzajúceho slnka sú známe vysokým štandardom a kvalitou, ako aj spoľahlivosťou. Japonské automobilky sa však nedávno dostali pod paľbu za falšovanie žiadostí o certifikáciu testov.

V roku 2023 boli dve z troch najväčších svetových značiek automobilov z Japonska, podľa Statista. Toyota získala korunu s 10,7% podielom na trhu, kým nemecký Volkswagen skončil na druhom mieste so 6% podielom na trhu. japonskej Honda Motors bola treťou najväčšou značkou s podielom 4,6 %.

Pre Toyotu, ktorá je podľa trhového podielu najlepšieho výrobcu automobilov na svete, však najnovší bezpečnostný škandál nie je prvým prípadom vyšetrovania falošných testovacích údajov.

Čo sa stalo?


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/14/toyota-has-been-rocked-by-a-string-of-scandals-analysts-are-unfazed.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.