Novinky

Singapore SIA ponúka kompenzáciu pasažierom turbulenciou zasiahnutej SQ321

0 0

Cestujúci letu Singapore Airlines SQ321 z Londýna do Singapuru, ktorý núdzovo pristál v Bangkoku, vítajú členov rodiny po prílete na letisko Changi v Singapure 22. mája 2024.

Roslan Rahman | Afp | Getty Images

Singapore Airlines ponúkla odškodné pasažierom nešťastného letu SQ321, ktorý bol zasiahnutý extrémnymi turbulenciami čo malo za následok smrť jedného cestujúceho a viacerých zranených.

Vo vyhlásení na svojej oficiálnej facebookovej stránke v utorokSIA potvrdila, že v pondelok zaslala ponuky na kompenzáciu tým, ktorých sa let 21. mája dotkol.

“Cestujúcim, ktorí pri incidente utrpeli ľahké zranenia, sme ponúkli odškodné 10 000 USD. Tým, ktorí pri incidente utrpeli vážnejšie zranenia, sme ich pozvali, aby prediskutovali ponuku na odškodnenie,” uviedla spoločnosť.

Tým, ktorí utrpeli vážne zranenia vyžadujúce si dlhodobú lekársku starostlivosť, bola ponúknutá zálohová platba vo výške 25 000 dolárov, ak požiadajú o finančnú pomoc, uviedla letecká spoločnosť a dodala: “Toto bude súčasťou konečnej kompenzácie, ktorú títo cestujúci dostanú.”

Let smerujúci do Singapuru opustil Londýn 20. mája. Asi 10 hodín po štarte lietadlo Boeing 777-300ER zažila extrémne turbulencie po páde do vzduchovej kapsy nad thajským vzdušným priestorom.

Podľa vyšetrovateľov lietadlo sa ponorilo o 54 metrov (178 stôp) za menej ako päť sekúndčo spôsobilo zranenia 211 cestujúcim a 18 členom posádky na palube.

Lietadlo bolo nútené núdzovo pristáť v Bangkoku, kde bolo potvrdené, že 73-ročný britský štátny príslušník zomrel v dôsledku podozrenia na srdcový infarkt. Ďalších 104 cestujúcich sa zranilo Agentúre Associated Press to v máji povedal tlačový referent bangkockej nemocnice Samitivej Srinakarin.

Turbulencia Singapore Airlines bola lekciou pre nás všetkých v biznise, hovorí Tim Clark

SIA potvrdila minulý týždeň že 20 pasažierov, ktorí boli na palube lietadla, stále dostávalo lekársku pomoc…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/11/singapore-sia-offers-compensation-to-passengers-of-turbulence-hit-sq321.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.