Novinky

Mastercard do roku 2030 v Európe postupne ukončí používanie kariet pre elektronický obchod

0 0

Roberto Machado Noa/ LightRocket cez Getty Images

LONDÝN – Skúsenosti s platbou za produkty a služby online sa môžu v nasledujúcich rokoch značne líšiť.

Počnúc rokom 2030, Mastercard už nebude od Európanov vyžadovať, aby pri online platbe manuálne zadávali čísla svojich kariet – bez ohľadu na to, akú platformu alebo zariadenie používajú.

Mastercard v utorok v rozhovore s CNBC oznámi, že do roku 2030 budú všetky karty, ktoré vydá vo svojej sieti v Európe, tokenizované.

Inými slovami, namiesto 16-miestneho čísla karty, na ktoré sme všetci zvyknutí pri transakciách, bude toto nahradené náhodne vygenerovaným „tokenom“.

Firma tvrdí, že spolupracuje s bankami, fintech, obchodníkmi a ďalšími partnermi na postupnom zrušení manuálneho zadávania kariet pre elektronický obchod do roku 2030 v Európe v prospech jediného kliknutia na všetkých online platformách.

To zabezpečí, že karty spotrebiteľov budú zabezpečené proti pokusom o podvod, hovorí Mastercard.

Používatelia nebudú musieť neustále zadávať heslá pri každom pokuse o platbu, pretože Mastercard zavádza prístupové kľúče, ktoré nahrádzajú heslá.

Zákazníkom tiež umožní uskutočniť platby jedným kliknutím pri pokladni pomocou biometrickej autentifikácie s odtlačkom palca.

Karty uložené na stránke obchodníka alebo v elektronickej peňaženke prostredníctvom tokenizácie sa môžu automaticky aktualizovať bez ohľadu na to, kde sú uložené, keď sú vymenené alebo obnovené.

Zníženie podvodov

Prijatie tokenizácie, hovorí Mastercard, sa každoročne zvyšuje o 50 % a teraz zabezpečuje približne 25 % všetkých transakcií elektronického obchodu na celom svete…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/11/mastercard-to-phase-out-card-entry-for-e-commerce-by-2030-in-europe.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.